Večer stranih jezika

Autor: Mia Škrinjar, 28. 9. 2023.

Povodom Europskog dana jezika, 26. rujna, u našoj se školi po prvi puta održala Večer stranih jezika.

Sudjelovalo je čak 88 učenika 5.-8. razreda, što potvrđuje da su naši učenici pravi jezikoljupci! Ne samo da se vole 'igrati' raznim jezicima, nego im to i odlično ide. Rješavajući razne jezične zagonetke, osmosmjerke, igre, bojalice i prijevode, osvijestili su sličnosti među europskim jezicima i kako se moguće snaći čak i sa sasvim nepoznatim jezikom zahvaljujući općem i jezičnom iskustvu koje su do sada stekli. I ono najvažnije, pritom su se odlično zabavili u pravom timskom duhu.

U kategoriji 5./6. razredi najspretniji jezičari bili su:

1. mjesto: Matea Ban, Ema Belamarić, Franka Nikolić, Gita Stanišić (5.d)
  2. mjesto: Nika Tomić, Asja Kašmo, Lora Butković, Lucia Zrilić, Leni Kurelić, Nina Petra Bulović (6.d)
  3. mjesto: Klara Duvnjak, Paula Duvnjak, Mirela Ručević, Klara Šušnić (5.b);

a u kategoriji 7./8. razredi:

1. mjesto: Helena Hren, Dora Dilber, Barbara Bubić, Maja Šorša, Nina Bajs (8.a)
  2. mjesto: Filip Obrovac, Filip Tomičić (8.a), Mirna Franz, T. Č. (8.b)
  3. mjesto: Renné Ruškač (8.a), Filip Roso, Gabrijel Lipošinović, Max Žunić (8.b).

Osim organizatorica jezične večeri prof. tal. Ines Viljanac Katičić i prof. engl. Mije Škrinjar, u provedbi ovog događaja sudjelovali su i brojni dobrovoljci uključujući sve profesore stranih jezika, članice stručne službe, profesore geografije i informatike te nekoliko studentica i naših bivših učenica.

Večer je završila ozarenih lica i s mnoštvom dojmova, a najbolje ekipe otišle su kući s nagradama u obliku romana na engleskom i talijanskom jeziku, časopisa, kotačića za ponavljanje gramatike i markera za ukrašavanje bilježnica.

Šuška se da učenici već slažu timove i smišljaju strategije za sljedeću godinu... :)

Kakva je bila atmosfera, pogledajte u galeriji.-->

Osnovna škola Remete / Remete 99a, HR-10000 Zagreb / www.os-remete-zg.skole.hr / ured@os-remete-zg.skole.hr