Božićni sajam

Autor: Ana Marija Marić, 17. 12. 2014.

Tradicionalni Božićni sajam, kojeg škola Remete organizira već osmu godinu zaredom, privukao je veliki broj posjetitelja i učenika izlagača. Na sajmu je sudjelovalo 25 razreda škole, školska zadruga Budi svoj, likovna skupina 3.B razreda, etno skupina 3.A te eko skupina školske pedagoginje. Prigodni sajmeni prostor bio je ispunjen učenicima, učiteljima i naravno posjetiteljima na opće i veliko zadovoljstvo svih sudionika.

Vrijedne ruke naših učenika pod vodstvom svojih učiteljica, razrednica, razrednika i mentora, na svojim su satovima slobodnih aktivnosti brižno izrađivale prigodne ukrase pripremajući se za  za taj veliki trenutak kada će na Božićnom sajmu svoje proizvode ponuditi kupcima. Svaki je razred i svaka skupina imala svoj štand kojeg su lijepo ukrasili, dizajnirali i na kojem su prodavali svoje uratke. Za svakog posjetitelja našlo se tu najoriginalinijih proizvoda: ukrasa za bor, čestitaka, poklon vrećica, kuglica, srčeka, jaslica, ukrasnih posuda, malih igračaka, pahuljica, zvjezdica, torbica, snjegovića, vjenčića, raznih čuda koje može osmisliti samo bujna dječja mašta. Eko skupina ponudila je originalne kreme i sapune izrađene prema tradicionalnoj recepturi.

Više fotografija pogledajte u foto galeriji.

ŠKOLA REMETE posebno se zahvaljuje svim učenicima i njihovim učiteljima na velikom trudu oko organizacije i provedbe BOŽIĆNOG SAJMA. Zahvala svim roditeljima koji su sajam svesrdno podržali i bili glavni kupci! Zahvala članovima Vijeća roditelja i predsjednici gospođi Aniti Žužić koja se angažirala u informiranju svih roditelja o kakvoj je aktivnosti riječ, te ih pozvala da dođu na sajam.

Prikupljeno je (nadnevak 17.12.2014.) 13 587 kuna, a očekujemo i malo više od naknadnih uplata.

Prikupljenim novcem škola će platiti postavljanje doniranih igrala – tobogan, ljuljačke, penjala, projektor za potrebe predmetne nastave, te, prema raspoloživim sredstvima, mikrofone za školske priredbe.

Hvalasmiley

Ravnateljica škole,

Brankica Hercigonja, prof.

Osnovna škola Remete / Remete 99a, HR-10000 Zagreb / www.os-remete-zg.skole.hr / ured@os-remete-zg.skole.hr