> događanja
Događanja

19.04.2013 u našoj školi održan je drugi stručni skup za voditelje učeničkih zadruga Grada Zagreba, Sisačko-moslavačke i Ličko-senjske županije.

Autor: Ana Marija Marić, 24. 4. 2013.

Voditeljica županijskog vijeća, prof.Vesna Bašljan Martinjak uputila je sudionike na mogućnost apliciranja na natječaje za dobivanje bespovratnih sredstava iz fondova Europske Unije. U Hrvatskoj je trenutno aktivan pretpristupni program IPA (Instrument za pretpristupnu pomoć) i nekoliko programa Zajednice u kojima se bespovratna sredstva dodjeljuju putem natječaja najboljim projektnim prijedlozima. Godišnje se u Hrvatskoj kroz program IPA raspisuje od 15 do 20 natječaja za dodjelu bespovratnih sredstava. Nakon što Hrvatska postane zemlja članica Europske Unije, broj natječaja za dodjelu bespovratnih sredstava će porasti, a i iznosi koji će biti na raspolaganju bit će znatno veći.

S obzirom da se 26.04 2013 održava županijska smotra Grada Zagreba podsjetila je voditelje na važnost pravilnog izbora izložaka i uređenje izložbenog prostora.Smotra učeničkih zadruga završna je prezentacija stvaralaštva zadrugara i njihovih voditelja, a uređenje izložbenog prostora ključno je za uspješnost dobre prezentacije i prodaje.Izložbeni prostor sredstvo je komunikacije.Na osnovu njega posjetitelji i povjerenstvo stječu dojam i stvaraju sliku o zadruzi i radu zadrugara.

Voditelji su, na kreativnoj radionici, naučili izraditi kalup od gipsa te se upoznali sa svojstvima materijala i mogućnostima primjene gipsa u radu.

Radionicu i predavanje o tradicionalnoj keramici i radu na lončarskom kolu  održala je

Mag.art. Vesna Osojnički, voditeljica Oblikovno likovne radionice Plemenitaš, nastavnica likovnih predmeta na usmjerenju keramički dizajn pri Graditeljskoj školi Čakovec.

Sudionici su istaknuli da je na skupu vladala opuštena atmosfera, a radionice bile edukativne, dobro objašnjene i korisne za rada.

Vesna Bašljan Martinjak, mag.art

voditeljica međužupanijskog stručnog vijeća

O ZADRUZI
« Ožujak 2024 »